پیش‌بینی جدی‌تر شدن اقدامات جریان انحرافی در سه ماه آینده

آفتاب: رئیس مؤسسه تمدن و توسعه اسلامی با بیان اینکه تا سه ماه آینده تحولات زیادی اتفاق می‌افتد، گفت: «این سکوت جریان انحرافی زیاد طول نمی‌کشد و این جریان با هتک حیثیت افراد، سکوت خود را خواهد شکست».

حجت‌الاسلام سید عباس نبوی، رئیس مؤسسه تمدن و توسعه اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ادامه فعالیت‌‌های جریان انحرافی اظهار داشت: «مردم و مسئولان اگر مدتی صبر کنند، مهرماه بسیاری از موضوعات مشخص می‌شود».

وی با اشاره به اینکه جریان انحرافی به‌نام سکوت می‌خواهد فریاد بزند و این نشان می‌دهد آنها با روش‌ها و تلاش‌های مختلف از هر فرصتی برای تحقق اهداف‌شان استفاده می‌کنند، ادامه داد: «آنها حرف بی‌ربط می‌زنند و مدعی می‌شوند حرف‌های ما تفسیر دیگری داشته است».

حجت‌الاسلام نبوی افزود: «جریان انحرافی با انجام اقدامات عجیب و غریب و با دست داشتن در مسائل مالی و اقتصاد دولتی، اهداف خود را پیش می‌برد

یک انسانی که دچار ناآرامی است، نمی‌تواند مدت زیادی سکوت کند و بالاخره آرامش خود را از دست می‌دهد؛ لذا جریان انحرافی مدت مؤثری ساکت نخواهد بود و در سه ماه آینده تحولات زیادی اتفاق می‌افتد.

اما وقتی اوضاع شلوغ می‌شود، می‌گویند ما سکوت کرده‌ایم».

وی با بیان اینکه جریان انحرافی نمی‌تواند مدت زیادی سکوت کند، تصریح کرد: «یک انسانی که دچار ناآرامی است، نمی‌تواند مدت زیادی سکوت کند و بالاخره آرامش خود را از دست می‌دهد؛ لذا جریان انحرافی مدت مؤثری ساکت نخواهد بود و در سه ماه آینده تحولات زیادی اتفاق می‌افتد».

این کارشناس مسائل سیاسی بیان داشت: «جریان انحرافی درحال حاضر بین اعضای خود بحث زیادی دارد که با وضع موجود چه کند، چرا که آیت‌الله مصباح و سایر افراد با جدیت پیش آمده‌اند و مقام معظم رهبری نیز بر مواضع خود ایستاده‌اند».

وی ادامه داد: «‌جریان انحرافی بالاخره تصمیم خود را یکسره خواهد کرد و ساکت نمی‌ماند و این موضوع نیز زمان زیادی نیز نمی‌برد لذا در مهر ‌ماه و با نزدیک‌تر شدن به انتخابات مجلس، اقدامات جریان انحرافی جدی‌تر می‌شود».

حجت‌الاسلام نبوی با اشاره به اقدامات جریان انحرافی درآینده، خاطر نشان کرد: «احتمال اینکه آنها یک شهر آشوبی گسترده‌ در شهرهای مختلف برای بازی با افشاگری‌‌ها و هتک حرمت و هتک حیثیت افراد انجام دهند، زیاد است».

وی گفت: «مسئله حساس کنونی، شهر آشوبی عجیب و غریبی است که جریان انحرافی آغاز کرده و به راحتی نیز از آن دست نمی‌کشد».

رئیس مؤسسه تمدن و توسعه اسلامی تأکید کرد: «جریان انحرافی درصدد است فکر، ایمان،‌ قلب و اعتقادات بخش بزرگی از مردم را در شهرها، شهرستان‌ها و روستاها نسبت به مبانی انقلاب، امام (ره)، اسلام و تشیع خراب کند».

وی در خصوص شاخص‌ها و ویژگی‌های شهر آشوبی جریان انحرافی، یادآور شد: «مهم‌ترین شاخص این است که ایران به دلیل اینکه در تقابل گسترده با آمریکا و دنیای غرب قرار گرفته و در عین حال نقشه جغرافیای فکری، سیاسی جهان اسلام نیز در

جریان انحرافی درحال حاضر بین اعضای خود بحث زیادی دارد که با وضع موجود چه کند، چرا که آیت‌الله مصباح و سایر افراد با جدیت پیش آمده‌اند و مقام معظم رهبری نیز بر مواضع خود ایستاده‌اند.

حال تغییر است، جمهوری اسلامی از ابعاد مختلف دارای وضعیت حساس بوده و با فشارهای متعددی مواجه است».

حجت‌الاسلام نبوی بر همین اساس عنوان کرد: «جریان انحرافی در همین فرصت و در کوران فشارها و تحریم‌ها‌ی علیه نظام جمهوری اسلامی از سوی استکبار می‌خواهد از همه ظرفیت خود در راستای پیشبرد مقاصدش استفاده کند».

وی اظهار داشت: «بزرگ‌ترین شاخص جریان انحرافی این است که آنها واقعاً به هیچ چیز اعتقاد ندارند و بنده در همین زمینه از طریق جوانانی که با این جریان در ارتباط هستند، مطالبی را شنیده‌ام که انسان آن را باور نمی‌کند».

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: «جریان انحرافی مجموعه‌‌ای از جوانان مذهبی را گرد خود آورده و از اعتقاد، باور و ایمان آنها به اسلام، تشیع و روحانیون چیزی باقی نگذاشته است».

وی گفت: «سه نفر از افراد ناباب منتسب به جریان انحرافی به‌شکل پنهانی ادعاهای عجیبی کرده‌اند و مدعی ارتباط با عالم اسرار و حضرت حجت‌ (عج) شده‌اند و به جوانان می‌گویند به اظهارات هیچ‌کس جز ما گوش نکنید».

حجت‌الاسلام نبوی در خصوص وظایف مردم در برخورد و مواجهه با جریان انحرافی، اظهار داشت: «نخبگان باید برای مردم توضیح دهند که قوام اسلام به ارزش‌های علوی و حسینی آن است و روحانیت نیز به اندازه توان خود این مسیر را دنبال کرده است؛ لذا طبیعی است بخش‌هایی از روحانیت نقاط ضعفی داشته باشد».

وی یادآور شد: «روحانیت هیچگاه از خود دفاع در حد عصمت نکرده است و همواره خود را خاضع و خاشع در مسیر اهل‌بیت (علیهم‌السلام) قرار داده است؛ بنابراین مردم توجه کنند که فریب شهر آشوبی جریان انحرافی را نخورند».

این کارشناس مسائل سیاسی در خاتمه تأکید کرد: «شهر آشوبی جریان انحرافی از اساس، یک فرصت‌طلبی است که توجه به آن ما را به نتیجه مطلوب می‌‌رساند».

/ 0 نظر / 11 بازدید