دستورالعمل ویژه یک موسسه ضد ایرانی: انتخابات مجلس، فرصتی برای براندازی نظام است

به گزارش مشرق،موسسه ای که در زمینه آموزش مبارزات بدون خشونت (براندازی خاموش) فعال است، به تازگی دست به انتشار جزوه ای آموزشی به منظور براندازی جمهوری اسلامی در شرایط انتخابات مجلس سال جاری نموده و در این جزوه سعی دارد به این پرسش پاسخ دهد که چگونه می توان انتخابات را تبدیل به کارزاری علیه حکومت کرد؟
این موسسه بنا به اعتراف خود، قصد دارد با فعال سازی ظرفیت های جامعه مدنی و آموزش مبارزه بدون خشونت در ایران، از انتخابات مجلس در اسفندماه سال 1390 به عنوان فرصتی مناسب برای براندازی جمهوری اسلامی بهره ببرد. چراکه طبق یکی از اساسی ترین آموزه های این موسسه، در بسیاری از حکومت ها، معترضین صرفا در  زمان  انتخابات  موفق  به  تغییر و براندازی  نظام ها  شده  اند.

در این جزوه آموزشی آمده است: با اشاره به تجربه کشورهایی که تاکنون موفق شده اند در شرایط انتخاباتی، حکومتهای خود را پایین کشیده یا آنها را وادار به تسلیم کنند، این جزوه می کوشد تا نشان دهد که حکومتها در مقابل انتخابات منفعل و ناتوانند.

همچنین موسسه مذکور در توضیحات این جزوه آموزشی آورده است: این موسسه با توجه به حساسیت های انتخابات اسفند ماه نمایندگان مجلس، به این سوال عمومی پاسخ می دهد که چگونه می توان انتخابات را تبدیل به کارزاری علیه حکومت کرد.
این موسسه در جزوه آموزشی خود، "برخی  روشهای  پیشنهادی  در  مقطع  انتخابات" را اینگونه بر می شمرد:

·         طرح معضلات، آسیب ها، و بی عدالتیهای اجتماعی، در جامعه

·         حضور در جلسات و ستادهای انتخاباتی و تبدیل آنها به محلی برای زیرسوال بردن نظام انتخاباتی

·         استفاده از روش های نمادین برای نشان دادن اعتراض به انتخابات، مانند : نصب پوستر، دیوار نویسی ، تجمع و راه پیمایی

·         استفاده از همه ابزارها مانند طنز و شعر و کلیپ و... برای تمسخر انتخابات و ترویج مسوولیتهای شهروندی از طریق پخش دفترچه، جزوه و سی دی و ...

·         باید دائمی، پیوسته و با روش‌های جدید و جذاب، مخاطبان بیشتری را نشانه گیری کرده و اقشار بیشتری را در گستره خود گنجاند.

·         فراموش نکنید: بسیاری از  فعالیتها  آثار  و  نتایج  خود  را  در  بلند  مدت  نشان  می  دهند .

در این جزوه همچنین تاکید می شود که:

در مقطع  انتخابات، چه  زمانی  برای  اقدام  دسته  جمعی علیه  حکومت&nb

/ 0 نظر / 6 بازدید