بقایی رئیس مجمع کانون جهانگردی و اتومبیلرانی شد

فریبرز انصافی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره انتقال کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از زیرمجموعه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به نهاد ریاست جمهوری گفت: این کانون مجموعه‌ای غیرانتفاعی است و آن‌گونه که منعکس شده است کانون منتقل نشده بلکه طبق اساسنامه تاکنون رئیس مجمع کانون، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود که از این پس، "سرپرست نهاد ریاست جمهوری " رئیس مجمع کانون جهانگردی و اتومبیلرانی شده است.

وی در پاسخ به اینکه چه روال قانونی برای جابه‏جایی کانون به نهاد ریاست جمهوری انجام شده است، تصریح کرد: نامه‌ای در این باره از سوی اعضای مجمع کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به ریاست جمهوری ارسال شد و رئیس‌جمهور با تغییر رئیس مجمع، موافقت کرده است.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی درباره منبع درآمدهای این کانون گفت: عمده درآمد کانون از فروش اسناد مرتبط با خودروها در سطح بین‌الملل از جمله پلاک ترانزیت، گوهینامه‌های بین‌المللی و . . . است.

انصافی در پاسخ به اینکه درآمد حاصل از اجاره کاخ‌موزه‌ها (مثلاً ‌برای ساخت سریال تاریخی) که عنوان می‌شود به حساب کانون جهانگردی واریز می‌شود، چه جایگاهی بین درآمدهای کانون دارد، تصریح کرد: این درآمدها عیناً به حساب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری واریز می‌شده است.

وی درباره اینکه پس با انتقال کانون به نهاد ریاست جمهوری این درآمدها مستقیم به نهاد ریاست جمهوری منتقل می‌شود، گفت: کل بهره‌‌برداری از کاخ موزه‌‌‌ها را مجدداً به خود سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منتقل کرده‌ایم و دیگر در اختیار کانون جهانگردی نیست.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در پاسخ به اینکه آیا از این پس پلاک ترانزیت و گواهینامه بین‌المللی را مردم باید از نهاد ریاست جمهوری دریافت‌ کنند و آیا آرم نهاد ریاست‌جمهوری جایگزین آرم سازمان میراث فرهنگی در کنار آرم کانون خواهد شد، گفت: نخیر، تغییری در ساختمان کانون که ایجاد نمی‌شود مردم می‌توانند تمام خدمات را از خود کانون دریافت کنند، برای آرم هم هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است. همیشه آرم کانون در کنار آرم فدراسیون اتومبیلرانی است و تنها در اقلام تبلیغاتی آرم سازمان میراث فرهنگی قید می‌شد که هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

به گزارش فارس، حمید بقایی طی سال‌های اخیر به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، رئیس مجمع کانون جهانگردی بوده است و در حال حاضر نیز با تغییر اساسنامه مبنی بر اینکه رئیس مجمع، سرپرست نهاد ریاست جمهوری است، بقایی مجدداً رئیس مجمع کانون جهانگردی و اتومبیلرانی شده است.

/ 0 نظر / 8 بازدید