انقلاب بحرین جوانان سعودی را به سربازی اجباری کشاند!

اخبار رسیده از عربستان سعودی، حاکی از آن است که شاهزاده «خالد بن سلطان»، معاون وزیر دفاع سعودی در اظهاراتی گفت: احتمالا در آینده ای نزدیک، جوانان سعودی مجبور شوند به سربازی اجباری بروند.

به گزارش صفحه عربی «تابناک»، شاهزاده «خالد بن سلطان» که در حال بازدید از یک پایگاه و پادگان نظامی ارتش سعودی در منطقه تبوک بود، در اظهاراتی گفت: بقای نیروهای «زرهی جزیره» در کشور بحرین به اوضاع درونی این کشور بستگی دارد و مدت زمان مشخصی برای خروج این نیروها نیست.

وی در ادامه بدون اینکه به وضعیت سربازان اشغالگر سعودی در بحرین اشاره کند، افزود: این احتمال هست که در آینده با کمبود نیرو روبه رو شویم، در آن صورت، مجبور خواهیم بود که جوانان سعودی را به سربازی اجبار فراخوانیم.

در همین حال، برخی کارشناسان مسائل سیاسی و نظامی عربستان سعودی، این اظهارات معاون وزیر دفاع سعودی را نشانه کاهش قدرت ارتش این کشور در بحرین دانسته و اعلام کرده اند که ضعف این ارتش، موجب شده که برای تأمین نیرو در بحرین، جوانان سعودی را به سربازی فرا بخواند.

این کارشناسان درباره زمان دقیق این فراخوانی اطلاعاتی نداده اند، ولی بر این باورند که به اوضاع منطقه و به ویژه بحران بحرین در آینده بستگی دارد.

/ 0 نظر / 11 بازدید