رییس موسسه مطالعات جهانی شدن روسیه: ایران نمونه یک کشور دمکراتیک اسلامی است

به گزارش ایرنا، دلیاگین یکشنبه شب در یک کنفرانس خبری در مسکو افزود: تمام نهادها و ساختار حکومتی ایران از طریق انتخابات شکل می گیرند و بر این اساس می توان گفت که ایران دمکراتیک ترین کشور منطقه است.

رییس موسسه مطالعات جهانی شدن روسیه در ادامه سخنان خود به رویدادها و قیام های مردمی در شمال آفریقا و برخی کشورهای عربی اشاره کرد و اظهار داشت: همه این تحولات نشان دهنده ورود جهان به عصر جدیدی است.

کارشناس ارشد روس همچنین از سیاست های آمریکا در عرصه بین المللی انتقاد کرد و گفت: آمریکا قصد ایجاد هرج و مرج در نواحی مختلف جهان را دارد و می خواهد با صرف هزینه پایین، منابع نفت و گاز را تحت کنترل داشته باشد.

دلیاگین گفت: آمریکا می خواهد بدون عقد قرارداد و با دادن رشوه و تطمیع اقشار حاکم کشورهای دارای ذخایر غنی انرژی، منابع آنها را تاراج کند.

وی اظهار داشت: آمریکا از این طریق می خواهد منافع مادی کسب کند و چرخ اقتصاد و صنایع نظامی خود را به حرکت درآورد.

رییس موسسه مطالعات جهانی شدن، با بیان اینکه سیاست های آمریکا برای روسیه نیز خطرناک می باشد، اظهار داشت: در فهرست آمریکایی کشورهای دستخوش هرج و مرج، روسیه نیز قرار دارد.

دلیاگین، انتصاب احتمالی 'مایکل مکفال' مشاور ویژه 'باراک اوباما' در امور روسیه به سمت سفیر آمریکا در روسیه به جای بایرلی را اولین گام برای نیل به هدف مذکور عنوان کرد.

وی با اشاره به توانایی مکفال برای مداخله در امور داخلی کشورها به بهانه برقراری دمکراسی احتمال داد که وی در روسیه نیز از چنین حربه ای استفاده کند.

کارشناس ارشد روس جامعه روسیه را جامعه ضعیف توصیف و خاطرنشان کرد: آمریکا در راستای سیاست های خود در منطقه و به دنبال تحقق برنامه های شوم خود در منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی ، به سراغ روسیه هم خواهد رفت و این نقشه 'رستاخیر ترانس آتلانتیک' نام دارد.
/ 0 نظر / 7 بازدید